O LEVICKEJ FLORBALOVEJ LIGE

LFL je amatérska florbalová liga v meste Levice. Založilo ju v roku 2013 niekoľko tímov, ktoré sa predtým stretávali na ojedinelých turnajoch. Prvý ročník sa konal v sezóne 2013/2014 a zúčastnilo sa ho 5 tímov. Tieto spolu odohrali systémom každý s každým po 4 zápasy formou turnajov, resp. kôl. V jednom kole odohral tím 2-3 zápasy a výsledky sa započítavali do tabuľky. Hralo sa klasickým ligovým formátom, čiže víťazom sa stal najúspešnejší tím podľa tabuľky.

Nasledujúce 3 sezóny bolo v lige 8 tímov a hrala sa základná časť aj play-off. Počas základnej časti sa odohralo 8 kôl (resp. turnajov), počas ktorých tímy odohrali 1 až 2 zápasy. Za celú základnú časť tímy odohrali systémom každý s každým po 2 zápasy, čiže každý tím odohral po 14 zápasov. Ak sa riadna hracia doba skončila remízou, tak ihneď nasledovali samostatné nájazdy. Na konci základnej časti postúpili prvé 4 družstvá do semifinále play off, ktoré sa hralo na 2 víťazné zápasy. Porazení sa stretli v súboji o 3 miesto a víťazi vo finále hranom taktiež na 2 víťazné zápasy, v ktorých sa ale hracia doba zvýšila na 3 x 12 minút a pri remíze sa najskôr predlžovalo a samostatné nájazdy nasledovali len ak sa nerozhodlo ani v predĺžení.

V sezóne 2017/2018 sa do ligy prihlásilo len 6 tímov, no formát ligy zostal nezmenený, až na to, že v základnej časti sa stretli tími každý s každým 3x. Inak zostalo všetko ako v predchádzajúcich ročníkoch.

Od sezóny 2018/2019 sa formát ligy zmenil. Keďže sa do novej sezóny prihlásilo až 10 tímov, tak tieto sa rozdelili do 2 základných skupín. Všetky tímy odohrali v rámci svojej skupiny každý s každým 3 zápasy. Víťaz každej skupiny postúpil priamo do semifinále a ostatní sa stretli v jednozápasovom osemfinále z ktorého postúpili do štvrťfinále hranom rovnako ako semifinále na 2 víťazné zápasy. Finále a zápas o 3 miesto sa ale hralo už len na jeden zápas, čiže do LFL zavítalo SUPERFINÁLE.